úterý 10. ledna 2012

Výročí 101 let od narození Sailora Jerryho

Slavíme výročí 101 let od narození Sailora Jerryho a jelikož máme tohoto tatéra víc než jen v oblibě, rádi bychom Vám věnovali tuto akci a navíc i rozšířili nějaké informace o tomto tatérovi, o kterém se moc v češtině nedozvíte.Norman Keith Collins legendární tatér známý především jako Sailor Jerry (14.ledna 1911-12.června 1973).
Jako mladý se učil tetovat a plavit se na lodi, v 19 letech nastoupil jako námořník USN znamý pro své bílé tričko, které podtrhovalo jeho potetované paže. Při svých plavbách získával inspiraci pro své tetování v Asii i na Hawaii. Stal se z něj profesionální tatér a námořník, mimo jiné uměl i hrát na saxofon.


Sailor Jerry zaučoval svému umění dva mladíky - Ed Hardyho a Mika Malonea. Jeho tetování bylo mnohem bezpečnější jak z hygienického tak z bolestivého hlediska než bylo zvykem. Vyvinul specíální jehly na jedno použití, dokonce i jeho barvy jsou vlastní výroba, i proto jsou jeho tetování tak originální. Norman docílil toho, že tetování začalo znamenat umění a nejen celý americký námořnictvo chtělo jeho kérky. Jeho motivy se později tak rychle rozšířili, že musel zákazníkům vysvětlovat, že ta jeho tetování jsou ty originální Sailor Jerry.


Sailor Jerry je pochován na armádním hřbitově na Honolulu, kdybyste měli cestu kolem, zastavte se u hrobu 124 v sekci T.

Smrtí ale jeho cesta neskončila. Roku 1999 se rozhodl Ed Hardy s Mikem založit byznys pod jménem Sailor Jerry Ltd., téměř všechno zboží je vyrobeno v USA s použitím flashů a děl Sailora Jerryho. Zboží se dá koupit z amerických oficiálních stránek nebo od distributorů v různých zemích, nebo osobně v kamennym shopu ve Philadelphii. Pokud byste měli možnost, určitě se nebraňte shlédnout DVD o Sailoru Jerrym, dá Vám to určitě víc lepších i přesnějších informací.
To, co proslavilo Normana i v alkoholovém průmyslu, je rum Sailor Jerry s hula girl na etiketě, až tento mok vypijete, čeká Vás navíc pin-upka samozřejmě namalovaná Jerrym z vnitřní strany zadní etikety, čímž se stávají lahve sběratelskými. Rum je destilován na Panenských ostrovech. Inspiraci pro tento rum vnukl zvyk námořníků, kteří si karibský rum vylepšovali asijským kořením pro lepší zážitek z pití.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za komentář!!